קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

חדש בתעשיהמעשי צפייה

 

 

 

על הנראה והלאראה בסרטים


ספרו של יגאל בורשטיין


מהי צפייה בסרטים? מה סרטים מראים? מה הם לא מראים ומדוע? מה חושבים סרטים על צופים? מה חושבים צופים על סרטים? איך הפך שעמום לכלי מבע בארגז הכלים של רבים (וטובים) מקולנועני זמננו? איך נהפכו סרטי הפריפריה העולמית (כמו רומניה, איראן, טאיוואן, מקסיקו וגם ישראל) למחדשי סגנונות בקולנוע העולמי? 


יגאל בורשטין הוא בימאי קולנוע וטלוויזיה, פרופסור אמריטוס בבית הספר לקולנוע של אוניברסיטת תל אביב. בין סרטיו: אושר ללא גבול, זמזום, אצבע אלוהים, ובין ספריו פנים כשדה קרב, מבטי קרבה.

 

הספר יצא בהוצאת "מאגנס"


 

--------------------------------------------------------

והיית לי ככנרת לגולן

מנחם גולן-פרקים ראשונים

ספרה של רות גולן בהוצאת סרטי נוח


ספר ביוגרפי המתאר את הפרקים הראשונים בחיו של הבמאי, המפיק והתסריטאי מנחם גולם וסיפור אהבתם של מנחם ורחל אישתו, שנכתב על ידי הבת, רות גולן
הטופוגרפיה של העריכה


ספרו של אריק להב-ליבוביץ'


הטופוגרפיה של העריכה הוא מסמך מעשיר ומַחכּים על העריכה בכל שלביה. אריק מתאר את הסיפורים מבפנים בגובה העיניים, ברצינות או בהומור ותמיד בכנות כובשת. הספר מצייד את הקורא בשלל כלים ותובנות, אך לא פחות מכך מעניק השראה ליוצרים ולאוהבי היצירה באשר הם.

 

הספר יצא בהוצאת "אסיה הוצאה לאור"

 


 


הפצע מתנת המלחמה


שדות הקרב בקולנוע הישראלי


ספרו של ג'אד נאמן

 

סרטי צבא ומלחמה מבעיתים ומרתקים צופים וקנו מעמד רב־חשיבות בקולנוע ובתרבות הישראליים. בפרקי הספר הקוראים יוצאים למסע אל גוף הלוחם הפצוע, אל הצלקת הנפשית ואל הטראומה הקולקטיבית של המלחמה דרך הקולנוע.


באמצעות מגוון כלים כמו מחקרי המיתוס הקדום, ביקורת הכתיבה ההיסטורית והפולמוס בן ימינו בתופעת הפוסט־טראומה בוחן ג'אד נאמן את סרטי הצבא והמלחמה.


הספר יצא בהוצאת "עם עובד"

 


*************************************************************

קול קורא - הרשמה לתחרות הישראלית בפסטיבל הקולנוע בחיפה

 גליה לוי (מלוברוצקי) עו"ד

כתבתם בשיתוף תסריט? העברתם למפיק זכויות בתסריט? איך תשמרו על זכויותיכם בתסריט ובסרט? איך ומתי מפסיקים את ההתקשרות? ואיך עושים את זה יפה? שלב ההתקשרות בהסכם לרוב נעשה ברוח טובה, איך ממשיכים לשמור על רוח טובה גם כשההתקשרות עולה על שרטון?

אם אתם תסריטאים במאים או מפיקים זה הזמן להתחיל את המסע של התקשרות בהסכם בצעד נכון.

אם כבר התקשרתם בהסכם ועליתם על שרטון ישנן גם דרכים לרדת ממנו.

ליצירת קשר דרך האתר: http://galia-law.co.il/

ולפגישת הכרות חינם.