קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

כתבות

 • מנהל קרן הקולנוע הישראלי נבחר לוועד המנהל של האקדמיה האירופאית לקולנוע
  הועד המנהל של האקדמיה האירופאית לקולנוע (EUROPEAN FILM ACADEMY) , הודיע בישיבתו האחרונה בשבוע שעבר שמנהל קרן הקולנוע הישראלי, כתריאל שחורי,נבחר כחבר בוועד המנהל של האקדמיה. שחורי , שנבחר ברוב קולות של 3300 חברי האקדמיה, יחליף את המפיק מרק רוזנבאום שכיהן כחבר הוועד המנהל בשש השנים האחרונות.
 • אות הוקרה מיוחד לכתריאל שחורי
  אות הוקרה מיוחד הוענק לכתריאל שחורי, מנ"כ"ל קרן הקולנוע הישראלי בפסטיבל הקולנוע טלורייד, ארה"ב. אות ההוקרה ניתן לכתריאל על תרומתו ליצירה הקולנועית בארץ ובעולם. 3/9/17
 • פיגומים
  אשר (אשר לקס) בן ה- 17 היה הילד הכיא מופרע ביסודי, בחטיבה ועכשיו גם בתיכון. כל יום אחרי בית הספר, אשר הולך לעבוד עם אביו מילו (יעקב כהן), בעסק המשפחתי לפיגומים. האב נוהג בבנו ביד קשה ומכין אותו ליום בו העסק יעבור לידיים שלו. כשמורה חדש לספרות (עמי סמולרצ'יק) מלמד את הכיתה לקראת הבגרות, אשר מרגיש שמישהו רואה אותו קצת אחרת. לראשונה, הוא מדמיין לעצמו עתיד אחר מזה שמכתיב לו אביו, אך טרגדיה בלתי צפויה טורפת שוב את הקלפים.
 • העדות
  מה 11/1 בבתי הקולנוע! דרמת מתח המבוססת על מקרה אמיתי שהתרחש בשלהי מלחמת העולם השנייה, רצח מחריד של 200 יהודים בשדות הכפר רכניץ באוסטריה. במרכז הסרט ניצבת דמותו של יואל, היסטוריון שחוקר ומנהל מאבק משפטי מתוקשר כנגד הכחשת הטבח. במהלך החקירה נחשף יואל לעדות שמרסקת את זהותו ואת אורח חייו. כהיסטוריון, שמחויבותו לאמת היא מוחלטת, יואל נחוש להמשיך בחקירה, למרות שהיא מוליכה אותו בדרך שאין ממנה חזרה. במאי: עמיחי גרינברג
 • 'מנהל קרן הקולנוע הישראלי קיבל פרס הוקרה בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין
  20/2 מנהל קרן הקולנוע הישראלי, כתריאל שחורי, קיבל פרס מיוחד מהנהלת פסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין. הפרס, "הברלינלה קאמרה" , הוענק לשחורי ולקרן הקולנוע בטקס מיוחד שהתקיים היום במהלך הפסטיבל בברלין במעמד עשרות מנהלי מוסדות קולנוע מכל רחבי העולם. הוא ניתן כהוקרה על תרומתו לקידום הקולנוע הישראלי והעולמי ובמיוחד לקולנוע האירופאי. נימוק נוסף להענקת הפרס הוא העמידה של שחורי על חופש היצירה והביטוי.
 • מוטלים בספק
  בהשראת אירועים אמיתיים מגולל אלירן אליה סיפור עוצמתי העוסק במפגש הטעון בין אסי, תסריטאי ומשורר, שנשלח לעבודות שירות עם נערים עבריינים הכלואים במעצר בית.
 • משפחה מה 26/4 בקולנוע
  סרטה השלישי של רוני קידר עוסק במשפחה אבל לא כמו שאולי היינו מצפים. הסרט שובר תבניות ובתוך כך מעורר מחשבה ולוקח את הצופים למקומות לא צפויים.
 • הבן דוד סרטו של צחי גראד
  נפתלי בסה"כ רצה לשפץ את הסטודיו הישן בחצר. ביום שהוא מביא פועל פלסטיני לשיפוץ מותקפת נערה בישוב בו הוא מתגורר. תושבי הישוב ממהרים להאשים את הפועל ונפתלי שיוצא להגנתו מוצא עצמו באמצע סערה ומאבד שליטה. דרמה קומית שמשירה מבט אל המציאות.
 • הבלתי רשמיים מיום חמישי, 26/7 בקולנוע
  סרטו המלא הראשון של אלירן מלכה, "הבלתי רשמיים", יפתח את פסטיבל הקולנוע בירושלים ויצא לבתי הקולנוע ב 26 ליולי. סרטו של מלכה מתרחש בתחילת שנות ה 80 בירושלים ומבוסס על סיפור ההקמה של מפלגת ש"ס. במרכז הסרט ניצבת דמותו של יעקב כהן, בעל בית דפוס קטן שמחליט להלחם בתחושות האפליה והקיפוח מעצם היותו ושיוכו כ"ספרדי" ולהקים מפלגה דתית מזרחית. כנגד כל הסיכויים החלום הופך למציאות, חייו משתנים מקצה לקצה וכך גם המציאות החברתית והפוליטית בארץ. עם: שולי רנד, יעקב כהן, גולן אזולאי, יואב לוי
 • שרוכים ** עכשיו בקולנוע
  סרטו החדש של ינקול גולדווסר מספר סיפור רגיש ומרגש שבמרכזו הקשר המיוחד בין אב מבוגר ובנו בעל הצרכים המיוחדים. גדי הוא ילד-איש עם פיגור קל, בעל חוש הומור ייחודי, צחוק מתגלגל ואופטימיות אין סופית. מותה הפתאומי של אימו מאלץ את גדי לעבור, באופן זמני אל אביו הביולוגי, ממנו היה מנותק רוב חייו. ראובן, אביו של גדי, השקוע בבעיות חייו שלו , תמיד נרתע ממפגשים עם בנו יוצא הדופן. אבל האהבה החבויה בין האב לבן, נחשפת, נבנית ומתעצמת במהלך ההכרות המחודשת. האופטימיות האין סופית של גדי, תנחם את כולם ,כשהשניים יאלצו להתמודד ביחד עם תלאות החיים המצפות להם. עם דבלה גליקמן ונבו קמחי. מועמד ל 8 פרסי אופיר
 • הנשף / עכשיו בקולנוע
  עדן, טיגיסט וקשת, שלוש נערות מתיכון בירושלים רוצות לעבור ניתוח פלסטי , "לשפץ" את המראה בתקווה שכך הן יהפכו למקובלות ויקבלו הזמנה אבירית לטקס הפרום – "הנשף" הקרב ובא. הן מקבלות הצעה מפתה – תמורת תרומת כליה בקייב הן יעברו ניתוח פלסטי בחינם. בדרך להגשמת החלום הפלסטי הן יגלו שלעדן סיבה מורכבת משלה לצאת למסע. ביימו: טל גרניט ושרון מימון
 • אויר קדוש בקולנוע – 4/10
  סרטו של שאדי סרור הוקרן כבר במיטב הפסטיבלים הבינלאומיים לקולנוע וכעת הוא מגיע למסכים כאן. אדם, בחור ערבי-נוצרי משכיל ופנטזיונר מנצרת עיר הבשורה, חולם להיות איש עסקים מצליח. בעודו מובטל, לאחר שהתפטר מעבודתו כרואה חשבון, הוא פוגש את רוברטו, כומר איטלקי שמדריך צליינים. או אז כדי לפרנס את משפחתו צץ בראשו של אדם רעיון לסטארט-אפ גאוני: מכירת אוויר קדוש בבקבוקים, היישר מפסגות העיר, לתיירים אדוקים שמגיעים אליה לביקור. כשהאפיפיור מגיע ומביא איתו מיליוני צליינים, אדם עומד להתעשר, אבל אז דבר בלתי צפוי קורה. דרמה קומית אירונית המתארת מציאות אבסורדית בה מתנגשים זה בזה אינטרסים דתיים, כלכליים, חברתיים ופוליטיים, בזמן שבאותה הקלחת מתערבבים יחדיו אמונה, פרוטקשן, קומבינות בין-תרבויות ודעות קדומות.
 • מכתב פרישה והבעת תודה
  חברות וחברים יקרים, בתום 20 שנים, בהן שרתתי כמנהל קרן הקולנוע הישראלי, הודעתי להנהלת הקרן על רצוני לפרוש. לבקשת הנהלת הקרן ואיגודי היוצרים, הסכמתי להמשיך ולשרת ולתרום ככל שיתבקש את הקשרים והניסיון הבינלאומי שהבאתי לתפקיד למען המשך הצלחתו של הקולנוע הישראלי כנציג נאמן של התרבות הישראלית ברחבי העולם. וועדת איתור, המורכבת מחברים בהנהלת הקרן, תחל בקרוב, עם פרסום קול קורא באתר הקרן, בהליך הבחירה של מנכ"ל/ית. אני יחד עם הצוות של הקרן נעשה הכל כדי לסייע ולהבטיח חפיפה מסודרת וחלקה עם המנכ"ל/ית שוועדת האיתור וההנהלה יבחרו, ובכדי להמשיך לעמוד באתגרים ובתמורות איתם ענף הקולנוע מתמודד בארץ ובעולם. בכל שנותיי בקרן הקולנוע הישראלי, פעלתי כמיטב יכולתי לשרת בנאמנות את קהיליית הקולנוע הישראלי ללא מורא וללא משוא פנים , תוך שמירה על חופש הביטוי ועל חופש היצירה. (המשך המכתב בכתבה המלאה)