קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

לא פה, לא שם

לילה, 28, עו"ד פלילית,  מחפשת סמים ורומנים מזדמנים. סלמא, 29, היא לסבית, דיג'יי, ופרפר לילה. לילה וסלמא הן שותפות לדירה בתל אביב, רחוק ממקום הולדתן ומשפחתן בצפון הארץ, ובלי עין משגיחה, הן עושות כמעט כל מה שעולה על רוחן. אל הדירה מצטרפת נור, 23, דתיה מאוד ומאורסת לעבדאללה

כתוצאה מכניסתה של נור לבית המציאות משתנה ועולמן של השלושה מטלטל בין השתייכות לאומית, אמונה דתית, נאמנות משפחתית, מסורת וחופש..

לילה, סלמא ונור לעולם לא יהיו שייכות. הן פלסטיניות, עם אזרחות ישראלית אשר בוחרות לממש את זכותן לחופש, ולחיים מלאים הרחק מהכפר, בתל אביב. כל אחת מחפשת אהבה וקשר אך הן מגלות שכנשים צעירות, פלסטיניות, מימוש של קשר על פי בחירתן אינו דבר קל. הן צריכות לבחור מקום – או פה בתל אביב, או שם, בכפר בצפון. מה שבטוח לא פה ולא שם הן מרגישות בבית.

לעמוד הסרט המלא באתר 

הסרט השתתף בתחרות הפיץ' פוינט בפסטיבל הקולנוע בירושלים 2015 וזכה שם במענק פיתוח ובהזמנה להשתתף בשוק הקולנוע הבינלאומי בניו יורק.

במעמד הפיץ' אמרה חמוד: "אורח החיים של לילה וסלמא יוצא כנגד כל האיסורים של החברה הערבית המסורתית. הן בוחרות לעזוב את חיי הכפר ולעבור אל העיר מכיוון שהן רוצות להיות חופשיות. אך מכיוון שהן פלסטיניות שחיות בתוך רוב יהודי הן לעולם לא ירגישו עד הסוף שייכות.

הסיפור של סלמא, לילה ונור הוא למעשה הסיפור של חיי ושל רבים אחרים שחיים בחצר האחורית של החברה הפלסטינית – ישראלית."

זהו סרטה הארוך הראשון של חמוד אשר יוקרן בהקרנת בכורה במסגרת התחרות הבינלאומית בפסטיבל הקולנוע בטורונטו. הסרט יוקרן לאחר מכן בפסטיבל הקולנוע הבינלאומי סן סבסטיאן שם הוא יוקרן במסגרת "הבמאים החדשים" שנועדה לחשוף ולהציג יצירה של במאים חדשים, ודרכים חדשות לחשוב ולעשות קולנוע.

הסרט מופק על ידי שלומי אלקבץ

מפיקים שותפים: גלית כחלון, טוני קופטי

 עם: מאוונה האווה, סאנה ג'אממליה, שאדן קאנבורה

In Between at the San San Sebastian Intl. Film Festival

 In Between at the Toronto Intl. Film Festival

 

ביקורות מצויינות בסקרין ובווארייטי:

"Varaiety: San Sebastian Film Review: "In Between

Screen Daily - "In Between" - Toronto Review