קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

מלחמת 90 הדקות

הסרט עוקב אחרי ההכנות למשחק הכדורגל ההיסטורי ומלווה את יו"ר התאחדות הכדורגל הישראלי אותו מגלם משה איבגי ויריבו ברשות הפלסטינית בגילומו של נורמן עיסא.  גיבוש הנבחרות, מסיבות העיתנואים, האימונים, המשברים וכל מה שמלווה את ההכנות למשחק שעתיד לסיים סכסוך בן מאה שנים. האוירה ברחובות משני הצדדים תוססת, התקשורת העולמית גועשת והפדרציה הבינלאומית לכדורגל מחליטה שהמשחק יתקיים בפורטוגל, מדינה ניטרלית ביחס לסכסוך.

איל חלפון כותב: "'מלחמת 90 הדקות' הוא סרט שנולד מתוך עצב ויאוש גדול. מתוך הבנת חוסר התקווה והמילכוד המוחלט בו אנו – שני הצדדים - נמצאים. ולכן, ככל שזה יהיה מצחיק ופרוע יותר, כך זה גם עצוב ומייאש יותר."

בתיק העיתונות נכתב: הסרט הנו מוקומנטרי קומי  אשר מצליח באמצעות הז'אנר וההומור לטפל באובייקטיביות בפצעים הפתוחים של החברה הישראלית והפלסטינית, ולהציף שאלות אקוטיות של זהות ושייכות. הרעיון הפרוע של משחק כדורגל על הריבונות ממחיש את האבסורדיות של המצב הנוכחי, דרך העמדה שלשני הצדדים כבר אין מה להפסיד ואפשר ללכת עד הקצה.

"מלחמת 90 הדקות" (85 דק') הופק בקופרודוקציה בינלאומית וצולם בישראל, בשטחי הרשות הפלסטינית, בגרמניה ובפורטוגל.

מבוסס על ספרו של איתי מאירסון "מלחמת 90 הדקות"

עם: נורמן עיסא, משה איבגי

מפיק: אסף אמיר – נורמה הפקות

מפיקים שותפים: אדר שפרן, תמי כהן.

צלם: דניאל קדם / עורך: אריק להב-ליבוביץ' / מוסיקה מקורית: רן שם טוב / מלהקת: מרב נחום / מעצבת אמנותית: סנדרה גוטמן / מעצבת תלבושות: עפרי בראל / מאפרת: מרב בשושה / עיצוב פסקול: תילו בוש, גיל תורן / מקליט: יששכר וישניא / מפיקים שותפים גרמניה: סטיב הדסון וסוניה אוורס /