קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

מכתוב

יוצרי "עספור", חנן סביון וגיא עמיר מגלמים צמד של גובי חוב קשוחים שבעקבות ארוע מטלטל ומכונן בחייהם משנים את דרכם ויוצאים להגשים משאלות מפתקים שאנשים הניחו בכותל.

עמיר וסביון חתומים גם על התסריט של הסרט וכותבים בבתיק העיתונות:

"מכתוב" נכתב בעקבות האמונה כי הטוב קיים בכל אחד מאיתנו ושלכל אחד בעולם הזה מגיעה הזדמנות שנייה.

כדי להדגיש ולהעמיק את כוחה של האמונה, בחרנו לדמויות הראשיות בשני גיבורים שבאים דווקא מהמקום הכי רחוק – עבריינים משולי החברה, שמצפונם אינו מפריע להם להתפרנס מכוח שהם מפעילים .

בשלב הראשון של הסיפור, הם עוברים אירוע משנה חיים, שמביא אותם לסוג של הארה כי אלוהים בחר להם ייעוד אחר מזה שבו הם עוסקים ושיש להם הזדמנות לשנות את חייהם.

הם מבינים שאת ההזדמנות הזאת הם חייבים לנצל ומחליטים לצאת לסדרת מעשים טובים כשלרשותם ולעזרתם קיר המשאלות הגדול בעולם – "הכותל המערבי" . הם פותחים פתקים ומתחילים להגשים אותם.

מהרגע שבו בחרו לפעול להגשמת הפתקים, מבלי להתכוון, נאלצים הגיבורים  שלנו להתעמת גם עם הסודות והפחדים שלהם. כדי להגשים את הפתקים במלואם, הם נדחקים להתמודד מול בעיותיהם האישיות ולבסוף זוכים לגאולתם האישית או במילים אחרות-  בנתינה לאחרים מצאו הגיבורים את הכוח לעזור לעצמם.

הסרט "מכתוב" הוא על "אור בקצה המנהרה", על תקווה שגם בימים הקשים ביותר, בעזרת אמונה וחיבור לרוח יש אפשרות לנצח את כוחות הרוע."

"מכתוב" קיבל את תמיכת קרן הקולנוע הישראלי במסלול קומדיה וסרטי ז'אנר.  

איציק כהן ויגאל נאור מגלמים את ראשי ארגון הפשע מהם בורחים צמד הגובים אחרי ששינו את ייעודם.

עוד משתתפים: חן אמסלם, אנסטסיה פיין, עדנה בלליוס, בנימין שובה, מישל משייב 

את הסרט ביים עודד רז  והפיק אדר שפרן מפירמה הפקות.

צלם: איתי נאמן   עורך: עמית גנטון