קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

סרטי הקרן

מכתוב (2015)ז'אנר:קומדיה
אורך סרט:90 דק'
סטאטוס:בקולנוע
מסלול:ביכורים
 
חברת הפקה:פירמה פילמס בע"מ
כתובת דוא"ל:adarshafran@gmail.com

סטיב ו"צ'ומה", הם צמד גובים קשוחים בארגון הפשע הירושלמי של קסלסי. סיפורם מתחיל בשוק מחנה יהודה בירושלים, בסיבוב הגבייה הסיבוב מסתיים במסעדה מוכרת בעיר. אחרי הארוחה, כששניהם בשירותים, נשמע קול נפץ מחריש אוזניים מפנים המסעדה.
הם יוצאים ומזדעזעים לגלות שהם השורדים היחידים מפיגוע רצחני. הם בורחים משם, כשתיק הפדיון המלא בכסף בידיהם והולכים לכותל להתפלל הגומל. צ'ומה אומר שזה שהם השורדים היחידים זה סימן מאלוהים.
הם מתקשים לתקשר בגלל ששמיעתו של צ'ומה נפגעה, סטיב מחפש משהו לכתוב עליו, מוציא פתק מהכותל וכותב לו "חייבים ללכת לקסלסי להתפטר".
כשהם אצל קסלסי, סטיב מפתיע את צ'ומה ומספר לקסלסי שכל הפדיון נשרף. קסלסי שרואה את מצבם מאפשר להם לצאת לחל"ת. בצאתם, צ'ומה מתעמת עם סטיב , סטיב שמחפש משהו לכתוב עליו מוציא מכיסו את הפתק ששלף מהכותל, צ'ומה מסתכל על הפתק שכתוב בו "אלוהים, אשתי הורגת אותי, תן לי את הכוחות לבקש העלאה, אני לא מסוגל, חושש שיפטרו אותי, "אחיקם" צ'ומה נדרך "אתה הוצאת פתק מהכותל? עכשיו המשאלה של הבנאדם בחיים לא תתגשם". סטיב, קורא את המכתב ואומר לצ'ומה זה לא סיפור, בוא נגשים את זה. פתאום צ'ומה קולט ששמע את סטיב ,האוזן נפתחה בדיוק בזמן ששמעו את ייעודם להגשים את פתקי הכותל. מרגע זה ואילך שני הגובים לשעבר, הופכים להיות מלאכים בשר ודם המגשימים בדרכם הייחודית משאלות אנשים מפתקי הכותל, ועל הדרך מוצאים עצמם מתמודדים עם הסודות והמשאלות שלהם.
כשהסודות מתגלים והעימות שלהם בשיאו, מתעוררת בעיה גדולה נוספת – כשקסלסי מגלה כשכספו לא באמת נשרף והוא יוצא בעקבותיהם.מפיקאדר שפרן
במאיעודד רז
תסריטאיגיא עמיר
 חנן סביון
עוזר/ת במאי ראשוןאורנה ניסנבאום
צלם/ת ראשי/תאיתי נאמן
מנהל/ת תסריטורד רוזנבלט
מנהל/ת הפקהאסנת שדמיט
גריפ ראשירועי מנו
עוזר/ת צלם ראשוןגיל אזרחי
 גיל אזרחי
עוזר/ת צלםמתי זגוני
מתאם/ת הפקהחנה דלה פרגולה
עוזר/ת במאי שניליהי לוין
תאורןאלכסיי אנטונוביץ
 בני ברגיג
 ניר רחמין
גריפאוהד אבן חיים
 אלי כהן
צלם/ת סטילסעידן מילמן
מנהל/ת אתרי צילוםאלעד נוחוביץ
עוזר הפקהאורן כהן
 בן אלגרבלי
 מוחמד נפעא
נערת מיםלנה פרושצ'נקו


שחקן/ית ראשי/תגיא עמיר בתפקיד צ'ומה
 חנן סביון בתפקיד סטיב
שחקן/ית משנהאיציק כהן בתפקיד קסלסי
 חן אמסלם בתפקיד ליזו
 יגאל נאור בתפקיד צפוף