קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

פסטיבל הסרטים הבינלאומי ה-33 בחיפה 2017

סרטים שקיבלו את תמיכת קרן הקולנוע הישראלי זכו בפרסים בפסטיבל הסרטים בחיפה שהתקיים מה 5 - 14 לאוקטובר, 2017. 

בתחרות הקולנוע העלילתי הישראלי:

"העדות" זכה בפרס הסרט הטוב ביותר ובפרס על סך 100,00 ₪

מנימוקי השופטים: "זהו סרט שלם המגולל סיפור של גיבור ישראלי אובססיבי המתמודד באומץ עם משבר זהות, עם מקומה של ההיסטוריה היהודית הטרגית בחייו ועם הצורך להגיע לאמת כתנאי להמשכיות".

במאי: עמיחי גרינברג, מפיקים: יואב רועה, אורית זמיר

"מוצא אל הים" זכה בפרס ע"ש דני לרנר לסרט ביכורים עלילתי ובפרס על סך 50,000 ₪.

מנימוקי השופטים: "בסרט זה מעמיד הבמאי דמות של אנטי-גיבור, חייל ישראלי מיוסר הנסוג מכל חובותיו האישיות והלאומיות כדי לשקול מחדש את מקומו ובונה עולם אלים ומנוכר מוכר ולא מוכר בו זמנית".

עורך הסרט, אור בן דוד זכה בפרס העריכה ע"ש ענת פרחי "על עריכת הסרט בשל בניית הנרטיב ומעברי הזמן המייצרים עולם משכנע, דחוס וקצבי המוכיחים שליטה מעוררת הערכה".

צלם הסרט, זיו ברקוביץ' זכה בפרס ע"ש ענת פרחי לצילום "בשל קומפוזיציות מורכבות, העמדת מצלמה ושימוש מדויק בתאורה, המכניסה את הצופים לעולמו הפנימי והמסויט של הגיבור".

במאי: דניאל מן   מפיק: איתי תמיר

פרס השחקן בסרט עלילתי, ע"ש המפיק מיכאל שוילי, הוענק לצחי גראד עבור הסרט 'הבן דוד'

מנימוקי השופטים: "הפרס מוענק לצחי גראד על משחקו בסרט "הבן דוד", שבו הוא מעמיד דמות רבת פנים, מגוונת וקומית הנקלעת למשבר אידיאולוגי ומאתגר בחן רב את ייצוגו הקולנועי של הגבר הישראלי".

כמו כן זכה גראד בפרס "פיאדורה" (איגוד מבקרי הקולנוע האירופי והים תיכוני) להישג אמנותי משולב -בימוי, תסריט ומשחק בסרט ישראלי.

במאי, מפיק ותסריטאי: צחי גראד

חבר השופטים בתחרות הקולנוע הישראלי העלילתי: יו"ר- מישל סימון (צרפת - מבקר קולנוע), יאנוש סאס (הונגריה - במאי), סלוואה נקארה(ישראל - שחקנית), עלמה גניהר (ישראל – תסריטאית), רוני כצנלסון (ישראל - צלם

בכנס הפיצ'ינג הבינלאומי של הפסטיבל הוענק מענק פיתוח של קרן הקולנוע הישראלי  לסרט "שקט" של אלירן אליה בהפקה של ליאת בנסולי. מנימוקי השופטים: פרויקט רענן, אותנטי ואוניברסלי בעל תוכן חברתי חזק המשקף את החיים בשולי החברה בישראל.