קרן הקולנוע הישראלי
ע. ר. 58-015-103-3
קרן הקלנוע הישראלי

קרן הקולנוע הישראלי בפסטיבל הקולנוע ירושלים 2018

ארבעה סרטים שקרן הקולנוע הישראלי תמכה בהפקתם יוקרנו השנה בפסטיבל הקולנוע ירושלים שיתקיים בין ה 26 ליולי ל 5 באוגוסט.


סרט הפתיחה של הפסטיבל 

הבלתי רשמיים

במאי: אלירן מלכה

הפקה: יהונתן פארן – דורי מדיה פארן

דרמה קומית שנכתבה בהשראת סיפור ההקמה של מפלגת ש"ס.

1983 וליעקב כהן, בעל בית דפוס ירושלמי, נשבר מלהוריד את הראש. נדמה שהוא נולד בצד הלא נכון, עם שם המשפחה הלא נכון ובהחלטה של רגע הוא מחליט להקים רשימה מזרחית חרדית שתרוץ לעיריית ירושלים. הוא אוסף שני חברים שלאף אחד מהם אין מושג בפוליטיקה ויחד הם מאלתרים קמפיין – בלי אמצעים, בלי קשרים, בלי כסף, אבל עם הרבה זעם, תשוקה וחוש צדק. נגד כל הציפיות, נדמה שאנשים מקשיבים להם... אבל כמה מקום יש בפוליטיקה לאדם ישר, פשוט ומלא אמונה?

עם: שולי רנד, יעקב כהן, גולן אזולאי, יואב לוי, צחי גראד, שיפי אלוני 


בתחרות הרשמית לקולנוע ישראלי עלילתי יוקרנו הסרטים :

הד                  במאים:  אסף שניר, עמיקם קובנר       הפקה: יוני פארן, קרן מיכאל

שישי 27.07.18   16:15    סינמטק 1             שבת 28.07.18      11:45     סינמטק 2

כאן ועכשיו        במאי: רומן שומנוב                          הפקה:  איתי תמיר – לילה סרטים

ראשון  29.07.18  22:00   סינמטק 1           שני  30.07.18    14:45  סינמטק 2

פרה אדומה     בימאית: ציביה ברקאי יעקב                הפקה: איתי תמיר – לילה סרטים

שני 30.07.18   19:45       סינמטק 1          שלישי 31.07.18   14:00 סינמטק 2

 

הד

האם אנחנו באמת מכירים את האנשים הקרובים לנו ביותר?

אבנר, מהנדס מנהרות חיפאי, חושד שאשתו אלה מנהלת רומן עם גבר אחר. הוא מתחיל להקליט בסתר את שיחות הטלפון שלה ותוך זמן קצר מקבל אישור לחשדותיו. הוא שוקע במסע חיפושים אובססיבי אחר זהות המאהב. אלא שתוך כדי החיפוש אבנר מגלה אלה אחרת מזו שחשב שהכיר – ופותח בחקירה בניסיון לפענח את האשה הזאת, להבין אותה. עולם פנימי חדש ולא מוכר נחשף בפניו דרך שיחות הטלפון שלה עם מאהבה. זו לא האישה שחשב שהכיר במשך כל השנים. אבנר יוצא למסע בעקבות אלה, מקומות שהייתה בהם, דברים שראתה, חלומות שחלמה... הוא מנסה להבין את האישה הזאת, וגם לפענח את מערכת היחסים שהייתה לו איתה. אך יותר מכל הוא חייב להבין –למה? החקירה הופכת לבחינה מחודשת של היחסים שלהם, ומטילה ספק בכל מה שהיה ודאי ומוחלט בחייו.

סרט שבמרכזו תעלומה של זהות, של אהבה וזוגיות.

עם: יעל אבקסיס, יורם טולדנו, גורי אלפי, אילנו בן יעקב, עליזה רוזן

 

פרה אדומה

כמיהה, אהבה, פרידה והתבגרות עומדים במרכז הסרט.

בני (17), בת יחידה שאיבדה את אמה בלידתה, חיה לבד עם אביה יהושוע בהתנחלות בסילואן שבמזרח ירושלים. הסרט מלווה את בני ברגעים הקריטיים בהם היא עתידה לעצב את תודעתה- הדתית, המינית והפוליטית סמוך לפטירת סבתהּ האהובה של בני, נולדת עגלה אדומה כשרה. מציאת העגלה מהווה עבור יהושע, משיחיסט ימני קיצוני,  אות וסימן לתחילת בניין בהמ"ק השלישי ובני מוצאת עצמה נקשרת ודואגת ליצור המתוק והגשמי, עליו מושלכת משמעות הרת גורל. הקשר בין בני ויהושע קרוב במיוחד ועומד במבחנים רבים לאורך הסרט אך כשבני מתאהבת ביעל, בת שירות לאומי, היא מגיעה לנקודת אל-חזור. כשברקע האירועים הולכים ומתלהטים, בני מנסה ברצון נואש ליצור לה וליעל עתיד משל עצמן.

עם: אביגיל קובארי, גל תורן, מורן רוזנבלט

 כאן ועכשיו

דרמה חברתית העוסקת בקשיים ובמצוקה הכלכלית והחברתית של בני נוער שהיגרו מברה"מ.

אנדרי, זורה, רינט ומיקסר הם ארבעה חברים בגילי ה-20 המאוחרות, הם מקימים הרכב ראפ ומקדישים את כל זמנם לחזרות לקראת אודישן לפסטיבל מוזיקה בינלאומי שייערך בקרוב. עבורם, הראפ הוא לא רק מוזיקה, הוא גם הזדמנות להביע את שעל ליבם, להשמיע את קולם ועל-ידי כך לנסות ולשנות את המציאות סביבם. חלומם להשתתף במאורע עומד על סף התרסקות כאשר אנדריי הגיבור הראשי, חווה משבר משפחתי: אביו מאושפז זה כמה חודשים בבית החולים, והוא נאלץ לטפל באחותו הקטנה ולהתמודד עם החובות התופחים. הוא מנסה בכל כוחו לתמרן בין המשפחה, העבודה – והחזרות לפסטיבל. החברים מנסים נואשות לעזור לו, ומסכנים לא רק את החלום אלא גם את החיים.

כאן ועכשיו מבוסס על סרטו הדוקומנטרי של רומן שומנוב, "החולמים מבבילון".

עם: ולאד דובינסקי, אדוארד חמלניצקי, זורה קרטולישבילי, רנאט חסנוב